ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625220
*
nr 962 5220
Spegel
Förgylld, 50x70
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:09:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 10:56:22
1
100 kr
18/5 09:05:34
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 962 5220
Spegel
Förgylld, 50x70
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 10:56:22 | 1 | 100 kr |
| 18/5 09:05:34 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23



